Brykiet drzewny 2 900x600 63 900x600 57

Brykiet drzewny - alternatywa drewna kominkowego.

25 październik 2017

Brykiet drzewny do kominka

Jeśli palisz w kominku, to niewątpliwie zainteresuje Cię możliwość zastąpienia drewna kominkowego ekologicznym brykietem drzewnym. Dlaczego warto wybrać ten rodzaj paliwa? Jakie są jego zalety? Na te pytania udziela odpowiedzi niniejszy artykuł. Zachęcamy do przeczytania. Miłej lektury. 

Zalety brykietu drzewnego

Brykiet niewątpliwie paliwo ekologiczne. Jest czyste i nie ma złego wpływu na środowisko. Charakteryzuje się niską zawartością popiołu, który dodatkowo można wykorzystać jako nawóz do przydomowego ogródka. Dzięki takiemu wykorzystaniu popiołu, zużywasz 100% zakupionego produktu i zupełnie nic się nie marnuje. Poza tym brykiet drzewny możesz z łatwością magazynować w kotłowni, o ile zadbasz o to, by przechowywać go w miejscu suchym, odizolowanym od wilgoci. Worki, w które pakowany jest brykiet są lekkie (do 10 kg) i czyste, dlatego więc jest to świetne rozwiązanie również dla osób starszych. Z pewnością poradzą sobie z przetransportowaniem go z magazynu do salonu. 

Podsumowując, warto wyróżnić następujące zalety brykietu:

- czyste, ekologiczne paliwo,

- łatwość przechowywania,

- suchy, dobrze się pali,

- niska zawartość popiołu,

- dodatkowo ekologiczny nawóz do ogródka.

Brykiet - ekologiczny wybór

Brykiet to opał, który może być wykorzystywany jako paliwo będące podstawą ogrzewania domu, ale znajduje on też zastosowanie jako paliwo zastępcze lub uzupełniające np. startowe przy spalaniu węgla lub tradycyjnego drewna. Rosnąca świadomość ekologiczna Polaków powoduje, że coraz częściej wybierając rodzaj paliwa do domu, pod uwagę, poza ceną biorą też aspekty związane z ochroną środowiska. Dla tej grupy klientów brykiet drzewny, będący w odróżnieniu od węgla paliwem odnawialnym, może być propozycją wartą rozważenia.

Sklep z opałem - zaufane miejsce w sieci

Przed zakupem brykietu, upewnij się, że pochodzi od zaufanego dostawcy. Kupuj produkt sprawdzony i najlepszej jakości. Polecamy Ci rozejrzeć się po naszym sklepie internetowym. Znajdziesz tutaj zarówno nasze produkty, jak i te, które sprowadzamy od zaufanych producentów. Wejdź w zakładkę SKLEP/PRODUKTY i poszukaj odpowiedniego brykietu dla siebie.

 

wróć do listy tematów