Post facebook wydajno%c5%9b%c4%87 bez zadymy

Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem.

12 grudzień 2017

Gdy podejmujesz decyzje dotyczącą ogrzewania domu na pewno zakup pieca na ekogroszek jest jedną z kuszących opcji.

czytaj więcej
Post facebook z natury na zime%cc%a8

Na co zwracać uwagę - przy wyborze drewna kominkowego ?

6 grudzień 2017

Pierwszym z problemów przy wyborze drewna kominkowego jest kwestia tego czy lepsze będzie z drzewa liściastego czy iglastego? W Polsce zdecydowanie jest więcej lasów iglastych niż liściastych. Najbardziej dostępnym drewnem jest sosna, jednak należy pamiętać, że ten gatunek drewna charakteryzuje się dużą ilością żywicy. Żywicą zanieczyszcza wnętrze kominka oraz wytwarza znaczną ilość dymu przy spalaniu.

czytaj więcej
Post facebook pellet vs brykiet

Pellet- brykiet czym się różnią?

30 listopad 2017

Pellet oraz brykiet kominkowy to nazwy często używane i zamienne. Mają one wiele cech wspólnych. Zarówno pellet jak i brykiety kominkowe takie jak RUF oraz Pini Kay wyróżniają się swoją ekologicznością oraz wydajnością. Wartość opałowa w obu przypadkach jest wysoka. Pellet podobnie jak brykiet kominkowy charakteryzuje się niską popiołowością, dzięki czemu materiały te nie zanieczyszczają przewodów.

czytaj więcej
Certy %281%29

Zadbaj o czyste powietrze.

22 listopad 2017

Zadbaj o czyste powietrze. Zanieczyszczenie powietrza nie jest niczym nowym. Zanieczyszczenie powietrza nas męczy, utrudnia funkcjonowanie. Na szczęście dbanie o powietrze wcale nie musi być trudne. Zadbaj o czyste powietrze zmniejszając emisje tlenków azotu, siarki czyli przede wszystkim emisje zanieczyszczeń z domowych pieców grzewczych.

czytaj więcej
Obraz1

Kalkulator zużycia opału.

9 listopad 2017

Kalkulator zużycia opału. Ogrzewanie domu to wyzwanie. Platforma swiatopalu.pl posiada specjalną funkcjonalność tzw.: kalkulator zużycia, która pozwala na obliczenie szacunkowej ilości opału potrzebnego w celach ogrzewania. Funkcja ta przyda się tym, którzy mają już domy i potrafią określić średnie zużycie odpowiedniego materiału opałowego, jak również i tym, którzy są w trakcie budowy.

czytaj więcej
Deputat weglowy gornikom 6934953

Co bardziej się opłaca ? Ekogroszek luzem czy ekogroszek workowany ?

7 listopad 2017

Co bardziej się opłaca ? Ekogroszek luzem czy ekogroszek workowany ? Każdy z Nas zastanawia się co bardziej opłaca się kupić ekogroszek luzem czy workowany. Na pierwszy rzut oka może się nam wydawać, że ekogroszek luzem jest tańszy. Jednak tańszy nie znaczy wydajniejszy.

czytaj więcej
Pelettt

Jakość pelletu równa się wydajność.

3 listopad 2017

Jakość pelletu równa się wydajność. Przy zakupie pelletu należy pamiętać o tym, że paliwo to od różnych producentów może różnić się od siebie jakością. Jednym z wyznaczników jakości tego materiału opałowego jest jego twardość oraz wilgotność. Wpływ na wymienione wartości ma w dużej mierze materiał użyty do produkcji.

czytaj więcej
Uwaga

UWAGA !!

3 listopad 2017

UWAGA ! Ostatni dzień konkursu "OGRZEWAMY" ! Skorzystaj z okazji. Do wygrania zapas na cały sezon grzewczy (5 litrów) najlepszego środka smarnego do kotłów z podajnikiem jakim jest CARBOSMAR. Już w poniedziałek 06/11/2017 r. ogłosimy wyniki.

czytaj więcej
Sklady drewna 4

Jak prawidłowo układać drewno kominkowe ?

31 październik 2017

Stosy drewna należy układać w miejscach suchych i przewiewnych, aby mogły łatwo schnąć. Drewno z różnych lat powinno leżeć osobno, by było wiadomo, jak długo jeszcze ma schnąć. Magazynem może być przewiewna szopa. Stos drewna można ułożyć także w narożniku ogrodu albo pod wiatą lub drewutnią. Można również usypać z nich stertę luzem i przykryć prowizorycznym dachem. W przypadku tradycyjnych stosów, za przykrycie służy zewnętrzna warstwa opału.

czytaj więcej
Halloween 2016 slider 1 e1477042748154

IDEALNE NA HALLOWEEN !!

30 październik 2017

Idealne na HALLOWEEN ! Zaskocz swoich Gości w ten upiorny czas i stwórz ciepły klimat !

czytaj więcej