Sezon grzewczy

Przygotuj się do sezonu grzewczego.

18 wrzesień 2019

Przygotuj się do sezonu grzewczego! Ostatnim dzwonkiem do przygotowania się do sezonu grzewczego jest jesienny spadek temperatury. Każdy z nas zada sobie pytanie ile opału kupić by wystarczyło nam na cały sezon grzewczy. Ilość opału, który potrzebujemy zależy przede wszystkim od materiału oraz stopnia docieplenia naszego budynku. Zasada jest prosta im lepiej ocieplone mieszkanie tym mniejszy zużycie opału.

czytaj więcej
Wielki powr%c3%b3t %281%29

Ekogroszek kolumbijski - dobra alternatywa

10 wrzesień 2019

W obecnych czasach do produktów zagranicznych podchodzimy z coraz większą dozą ostrożności. Często w myśl zasady "cudze chwalicie, swojego nie znacie" wolimy inwestować raczej w artykuły rodzimego pochodzenia. Nie ma w tym nic złego - bowiem warto wspierać rozwój polskich marek. Jednak okazuje się, że w przypadku ekogroszku, można rozważyć zakup zagranicznej alternatywy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na rewelacyjne parametry opałowe. W tym artykule dowiesz się więcej o ekogroszku sprowadzanym z Kolumbii; poznasz właściwości jakimi powinien się cechować tego rodzaju opał; a także przybliżymy Ci jeden z naszych najlepszych produktów. Zachęcamy do lektury.

czytaj więcej
Ekologiczny opa%c5%82

Ekologiczny opał do Twojego kominka!

5 wrzesień 2019

Ekologiczny opał do Twojego kominka! Jeśli masz w domu kominek PAMIĘTAJ poza drewnem kominkowym idealnie sprawdza się brykiet drzewny! W sprzedaży : 1. brykiet drzewny RUF DORAN, 2. brykiet drzewny RUF FAMEG.

czytaj więcej
Dobry  wegiel

Czy da się rozpoznać dobry węgiel ? Czym kierować się podczas wyboru ?

29 sierpień 2019

Dla przypomnienia co kryje się pod pojęciem węgiel? Pod tym pojęciem kryje się nic innego, jak wielkość pojedynczych brył. Posortowany węgiel zasadniczo podzielimy na: miał węglowy (polski 0–20 mm, rosyjski 0–25 mm) groszek II (8–20 mm), groszek I (16–30 mm), orzech II (50–25 mm), orzech I (40–80 mm), kostkę (60–120 mm). Oczywiste jest to, że nie da się ocenić jakości węgla bez próby jego spalania. Zatem nie musisz kupować całej palety. Nasza platforma daje możliwość zakupu tzw.: worka próbnego. Jeśli dany opał spełni nasze oczekiwania bez problemu możemy zamówić ilość jaka nas interesuje. Jednak najbardziej istotne jest by był on „prawdziwie czarny i świecący”. Widoczne jest to po opłukaniu przez deszcz i pozostawieniu na słońcu. Gorszej jakości węgiel jest szaro – czarny, a także dość łatwo się kruszy. Wybierając opał jakim jest węgiel warto zwrócić uwagę na wartość kaloryczną. Z reguły im wyższa kaloryczność tym węgiel jest droższy.

czytaj więcej
Najlepszy czas na zakup opa%c5%82u

To najlepszy czas na zakup opału!

28 sierpień 2019

Za oknem piękna pogoda każdy z Nas myśli bardziej o zakupie klimatyzacji niż ogrzewaniu domu. Kupując opał właśnie teraz możesz bardzo dużo zyskać! Pamiętaj cena opału zmienia się w zależności od poru roku.

czytaj więcej
Kominek wybra%c5%82

Dlaczego brykiet kominkowy to paliwo ekologiczne ?

8 czerwiec 2018

W dzisiejszych czasach świadomość potrzeby dbania o środowisko naturalne stale wzrasta. Być może i Ty przywiązujesz dużą uwagę do tego, by produkty, w które się zaopatrujesz były w pełni bezpieczne dla otoczenia. W tym artykule dowiesz się więcej na temat brykietu kominkowego - czyli ekologicznego paliwa. Zachęcamy do przeczytania.

czytaj więcej
Nie palisz pieniedzmi

Opał od sprawdzonych dostawców.

8 maj 2018

Jak ważny dla Ciebie jest wybór dostawcy? Jeśli w grę wchodzi ogrzanie domu i wody, co jest równoznaczne ze stworzeniem dobrych warunków dla rodziny - wybór sprawdzonego dostawcy powinien być dla Ciebie bardzo istotny. Zatem, gdy opalasz dom węglem koniecznie weź pod uwagę kilka czynników opisanych w tym artykule. Zobacz.

czytaj więcej
Kupuj online post fb

Opał w sieci? Tak, to możliwe.

8 kwiecień 2018

Zamawiasz opał w sieci? Czy to ma w ogóle jakiś sens? Większość z Nas przyzwyczajona jest do zakupu opału u lokalnych dostawców. Być może i Ty należysz do tego szerokiego grona konsumentów. Jednak w tym artykule dowiesz się, że kupowanie opału przez Internet jest idealnym rozwiązaniem również dla Ciebie. Zobacz.

czytaj więcej
Post facebook wydajno%c5%9b%c4%87 bez zadymy

Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem.

8 marzec 2018

Gdy podejmujesz decyzję dotyczącą ogrzewania domu z pewnością analizujesz wiele opcji dostępnych obecnie na rynku. Wybór jest duży - węgiel, pellet, drewno - a wśród nich wiele dostępnych odmian, o różnej specyfikacji. W natłoku informacji być może trudno Ci podjąć ostateczną decyzję. Dlatego wychodzimy Ci na przeciw. W tym artykule dowiesz się jakie są zalety ogrzewania domu ekogroszkiem. Dzięki temu kompendium wiedzy, będzie Ci łatwiej wyrobić swoją opinię. Zachęcamy do przeczytania.

czytaj więcej
Post facebook pellet vs brykiet

Pellet drzewny i brykiet drzewny - czym się różnią?

8 styczeń 2018

Z roku na rok coraz chętniej stawiamy na ogrzewanie domu biopaliwem. Pellet i brykiet to materiały opałowe, które wpływają pozytywnie na ochronę środowiska - dlatego cieszą się taką popularnością. Być może zastanawiasz się jakie są różnice między tymi paliwami i jakie jest bardziej opłacalne? Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem. .

czytaj więcej