Kominek wybra%c5%82

Dlaczego brykiet to paliwo ekologiczne ?

8 luty 2018

Dlaczego brykiet to paliwo ekologiczne ? W kominku warto palić brykietem ponieważ jest to ekologiczne paliwo, które powstaje na bazie starannie wyselekcjonowanych trocin. Do produkcji tego materiału opałowego z reguły stosuje się drewno liściaste, surowiec ten jak wyżej wspomniano jest wolny od zanieczyszczeń.

czytaj więcej
Nie palisz pieniedzmi

Wybieraj rozsądnie opał od rzetelnych i sprawdzonych dostawców!

26 styczeń 2018

Większość osób, która opala swoje „cztery kąty” węglem z przerażeniem patrzy na wzrost jego ceny. Rodzina na ogrzanie zimą małego domu do 100 m kwadratowych ponosi wydatek w wysokości około pięciu tysięcy złotych w czasie trwania jednego sezonu (mowa o okresie zimowym). Dla przeciętnego Polaka to stosunkowo wysoka kwota biorąc pod uwagę średnie jego zarobki. Niestety ceny nieubłaganie z roku na rok idą w górę. W tym momencie zaczyna się „wędrówka” w poszukiwaniu sprzedawców najniższych cen opałów.

czytaj więcej
Kupuj online post fb

Kup opał przez Internet i ciesz się ciepłem w Twoim domu!

4 styczeń 2018

Kup opał przez Internet i ciesz się ciepłem w Twoim domu! Większość z Nas przyzwyczajona jest do zakupu u lokalnych dostawców. Dzieje się tak ponieważ, niektórzy uważają, że zakupy przez Internet są skomplikowane. Otóż jesteście w błędzie nie ma nic bardziej łatwiejszego! Dzięki rozbudowanej funkcjonalności platformy swiatopalu.pl będziecie w stanie sami określić ile opału zużyjecie podczas ogrzewania domu, samodzielnie porównacie interesujące Was produkty co w konsekwencji spowoduje zakup odpowiedniego materiału opałowego dla Waszego domu! Wystarczy wykonać kilka kroków by dokonać zakupu opału, którego potrzebujecie: PAMIĘTAJ! Jeśli chcesz wykorzystać RABAT (-20zł na zakupy) dopisz się do listy Newslettera przed przystąpieniem do realizacji zamówienia.

czytaj więcej
24899151 1520620218018819 1859995494 n

Wesołych Świat!

20 grudzień 2017

Z okazji świat Bożego Narodzenia z całego serca życzymy Państwu, by był to czas wyjątkowy, spędzony wśród najbliższych osób pełen miłości i zrozumienia, a nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie same radosne dni oraz podaruje wiele szczęścia i satysfakcji. Życzą Pracownicy Zespołu Świat Opału !

czytaj więcej
Post facebook wydajno%c5%9b%c4%87 bez zadymy

Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem.

12 grudzień 2017

Gdy podejmujesz decyzje dotyczącą ogrzewania domu na pewno zakup pieca na ekogroszek jest jedną z kuszących opcji.

czytaj więcej
Post facebook z natury na zime%cc%a8

Na co zwracać uwagę - przy wyborze drewna kominkowego ?

6 grudzień 2017

Pierwszym z problemów przy wyborze drewna kominkowego jest kwestia tego czy lepsze będzie z drzewa liściastego czy iglastego? Rekomenduje się głównie drewno liściaste, ale drewno z drzew iglastych także może się sprawdzić.

czytaj więcej
Post facebook pellet vs brykiet

Pellet- brykiet czym się różnią?

30 listopad 2017

Pellet oraz brykiet kominkowy to nazwy często używane i zamienne. Mają one wiele cech wspólnych. Zarówno pellet jak i brykiety kominkowe takie jak RUF oraz Pini Kay wyróżniają się swoją ekologicznością oraz wydajnością. Wartość opałowa w obu przypadkach jest wysoka. Pellet podobnie jak brykiet kominkowy charakteryzuje się niską popiołowością, dzięki czemu materiały te nie zanieczyszczają przewodów.

czytaj więcej
Certy %281%29

Zadbaj o czyste powietrze.

22 listopad 2017

Zadbaj o czyste powietrze. Zanieczyszczenie powietrza nie jest niczym nowym. Zanieczyszczenie powietrza nas męczy, utrudnia funkcjonowanie. Na szczęście dbanie o powietrze wcale nie musi być trudne. Zadbaj o czyste powietrze zmniejszając emisje tlenków azotu, siarki czyli przede wszystkim emisje zanieczyszczeń z domowych pieców grzewczych.

czytaj więcej
Obraz1

Kalkulator zużycia opału.

9 listopad 2017

Kalkulator zużycia opału. Ogrzewanie domu to wyzwanie. Platforma swiatopalu.pl posiada specjalną funkcjonalność tzw.: kalkulator zużycia, która pozwala na obliczenie szacunkowej ilości opału potrzebnego w celach ogrzewania. Funkcja ta przyda się tym, którzy mają już domy i potrafią określić średnie zużycie odpowiedniego materiału opałowego, jak również i tym, którzy są w trakcie budowy.

czytaj więcej
Deputat weglowy gornikom 6934953

Co bardziej się opłaca ? Ekogroszek luzem czy ekogroszek workowany ?

7 listopad 2017

Co bardziej się opłaca ? Ekogroszek luzem czy ekogroszek workowany ? Każdy z Nas zastanawia się co bardziej opłaca się kupić ekogroszek luzem czy workowany. Na pierwszy rzut oka może się nam wydawać, że ekogroszek luzem jest tańszy. Jednak tańszy nie znaczy wydajniejszy.

czytaj więcej