Zdj%c4%99cie 2228
Szczegóły
 • 23 czerwiec 2017

Funkcjonalność platformy SwiatOpalu.pl

Od niedawna posiadają Państwo możliwość samodzielnego porównywania wybranych materiałów opałowych. Wystarczy wybrać opał, który Was interesuje i zaznaczyć opcję DODAJ DO PORÓWNANIA. Wariant ten widoczny jest na stronie głównej produktów jaki i karcie wybranego produktu. Pamiętaj do porównania musisz zaznaczyć co najmniej dwa produkty. Automatycznie zostanie wyświetlony panel, na którym będą przedstawione parametry wybranych przez Was produktów. Jest to funkcja, która daje możliwość szybkiego porównania cech i specyfikacji produktów. W ten sposób oszczędzają Państwo czas i szybciej podejmą słuszną decyzje co do wyboru odpowiedniego materiału opałowego.

18788716 744694589067794 2015798650 n
Szczegóły
 • 01 czerwiec 2017

Węgiel - jego cena idzie w górę !

Cena węgla na światowych rynkach znowu mocno idzie do góry. Automatycznie ma to przełożenie na ceny akcji największych polskich spółek wydobywczych. Węgiel jako paliwo wciąż zajmuje na świecie drugie miejsce po ropie naftowej Po pięciu latach systematycznych spadków, ceny węgla i kontraktów terminowych na węgiel wzrosły w tym roku od 50 do 80 procent, zaskakując wielu specjalistów branżowych. Na rynku wysyłane są sygnały, że kopalnie i spekulanci grają na wzrosty cen. Nawet w Europie wzrósł popyt na węgiel z powodu niższej podaży energii jądrowej w takich krajach jak Francja i Belgia, mniejszej produkcji energii wiatrowej i wodnej w tym roku, a także z powodu zapowiedzi ostrej zimy.

Worek ekogroszku otwarty
Szczegóły
 • 29 maj 2017

Jak prawidłowo przechowywać ekogroszek ?

Ekogroszek to węgiel o drobnej frakcji 5 do 25 mm, w związku z czym trudniejszy do wysuszenia gdy jest mocno zamoczony. Należy pamiętać o tym, że w okresie jesienno-zimowy jest on często bardziej zawilgocony. Wystarczy wtedy jedynie otworzyć worki lub rozsypać zakupiony materiał opałowy na pewnej powierzchni aby delikatnie osuszyć ekogroszek. Minimalna wilgoć nie jest przeciwwskazaniem do spalania nawet w nowoczesnych piecach. Workowany dobrze opał można spokojnie pozostawić w pomieszczeniach, nawet w otwartych workach.

Brykietkominkowy pl extra kostka ruf w kominku palc485cy sic499 zdjc499cie 0290
Szczegóły
 • 24 maj 2017

Jakość brykietów.

Jakość wykonania brykietów może być różna. Do zastosowań w strefie gospodarczej warto po prostu kupić tanie brykiety i uwzględniać jedynie najważniejsze sprawy jak kaloryczność, czy też ilość popiołu. W przypadku salonu przed brykietami stawiamy najwyższe wymagania i tu trzeba się już im uważnie przyjrzeć. Zapach Brykiety nie powinny mieć nienaturalnego zapachu, a także żadnego zapachu chemikaliów. Pamiętać trzeba o tym, że różne gatunki drewna mają różny zapach.

Ogrzewanie domu koza 1714120
Szczegóły
 • 09 maj 2017

Dlaczego kaloryczność paliw stałych jest najważniejszym parametrem grzewczym?

Wiele domów jednorodzinnych nie jest podłączonych do miejskich sieci grzewczych czy gazowych, a co za tym idzie, w większości kotłowni stoją kotły na paliwo stałe. Dlatego przed każdym sezonem grzewczym właściciele domów jednorodzinnych muszą zrobić zapas drewna opałowego, ekogroszku czy peletów na okres zimowy. Większość osób analizuje poprzednie sezony grzewcze oraz porównuje koszty jakie ponieśli na ogrzewanie. Również porównują oferty różnych producentów opału i wybierają najkorzystniejszą dla siebie. Wyznacznikiem wpływającym na zakup towaru jest jego niska cena, co nie zawsze się opłaca. Należy pamiętać, że ten sam rodzaj paliwa stałego może mieć bowiem różnią wartość opałową, a to oznacza, że jeden ogrzewa dom lepiej, a drugi gorzej. Zwykle niższą cenę ma ten opał, który wartość opałowa również jest niższa.

Carbosmar
Szczegóły
 • 24 kwiecień 2017

Czym jest CarboSmar ?

CARBOSMAR to ciekły smar do kotłów zasilanych podajnikiem ślimakowym opalanych węglem kamiennym jest zawiesiną sporządzoną na bazie olejów roślinnych lub modyfikowanych tłuszczów zwierzęcych. CARBOSMAR jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i dla osób mających znim kontakt, o ile jest stosowny zgodnie z przeznaczeniem.

Kartka w
Szczegóły
 • 14 kwiecień 2017

Wesołych Świąt !

Z okazji nadchodzącej Wielkanocy pragniemy życzyć Państwu, aby wiosenna atmosfera, wiara i miłość nie opuszczały Was przez cały rok. Życzą Pracownicy Zespołu Świat Opału !

Pieni%c4%85dze
Szczegóły
 • 11 kwiecień 2017

Nie czekaj weź udział w naszym nowym programie partnerskim Polecasz? Zyskujesz!

Dla przykładu, jeżeli polecisz nasz portal tylko 5 znajomym, którzy dokonają zakupu opału za naszym pośrednictwem i: Pierwsza osoba zakupi dla testów 1 paletę, której waga jednostkowa będzie między: 300 do 600 kg, to otrzymasz 10 zł od takiego zamówienia. Druga osoba zakupi 2 palety, których waga jednostkowa będzie między: 601 do 1100 kg, to otrzymasz 40 zł od takiego zamówienia, Trzecia osoba zakupi 4 palety, których waga jednostkowa będzie między: 601 do 1100 kg, to otrzymasz 80 zł od takiego zamówienia,

Rabat  zdj.
Szczegóły
 • 06 kwiecień 2017

Polecasz ? Zyskujesz !

Nie czekaj z kupnem odpowiedniego materiału opałowego. Złóż zamówienie już dzisiaj i POLEĆ SKLEP znajomym w zamian zyskaj KUPONY RABATOWE ! Pamiętaj im więcej znajomych tym większa wartość RABATU !

Promocja kostki
Szczegóły
 • 05 kwiecień 2017

Jak wykorzystać kupon rabatowy ?

Zaloguj się na swoim koncie. Wybierz dowolny materiał opałowy i przejdź do realizacji zamówienia. Następnie w pustym polu KOD KUPONU – wpisz wygenerowany wcześniej kod z zakładki POLEĆ SKLEP.