Sprawdzeni dostawcy z ca%c5%82ej polski %282%29

Rzetelni dostawcy! Sprawdzone produkty!

22 lipiec 2020

Rzetelni dostawcy! Sprawdzone produkty! Platforma światopalu.pl jest portalem internetowym zajmującym się ściśle branżą opałową. Oferuje w sprzedaży szeroki asortyment produktów opałowych: pellet brykiet ekogroszek orzech groszek miał jaki i również akcesoria i dodatki (smary, rozpałki).

czytaj więcej
Kupuj opa%c5%82 latem %281%29

Lato … idealny czas na zakup opału.

1 lipiec 2020

Lato … idealny czas na zakup opału. Dlaczego sezon letni jest odpowiednim czasem do zaopatrzenia się w opał? Zarówno według sprzedawców jak i kupujących lato jest najbardziej sprzyjającą porą roku. Jest tak ze względu na wysoką temperaturę na zewnątrz i niską częstotliwość opadów. Dzięki temu opał, który jest składowany w nasłonecznionych miejscach ma szanse pozbyć się wilgoci nawet o kilkanaście procent.

czytaj więcej
 stop smog

Pellet - ZADBAJ O ŚRODOWISKO !

24 czerwiec 2020

Pellet – ZADBAJ O ŚRODOWISKO! Walka ze smogiem jest tematem, który przewija się co roku. Najczęściej smog w Polsce pojawia się w sezonie grzewczym, czyli od września do kwietnia. Dlatego warto zastanowić się jak na środowisko wpływa paliwo, które używamy!? Czy stan powietrza zależy od tego jaki opału wybieramy?

czytaj więcej
O%c5%9bwiadczenie

Ustawa o podatku akcyzowym

16 czerwiec 2020

Ustawa o podatku akcyzowym Czy wiesz, że Ustawa o podatku akcyzowym od dnia 1 stycznia 2019r. została nowelizowana? W związku z powyższym chcąc nabyć wyroby węglowe w zwolnieniu z podatku akcyzowego zobowiązany jesteś do spełnienia następujących wytycznych: okazania dowodu tożsamości dostawcy wyrobów węglowych (dowodu osobistego lub paszportu)

czytaj więcej
Sezon grzewczy

Przygotuj się do sezonu grzewczego.

1 czerwiec 2020

Przygotuj się do sezonu grzewczego! Ostatnim dzwonkiem do przygotowania się do sezonu grzewczego jest jesienny spadek temperatury. Każdy z nas zada sobie pytanie ile opału kupić by wystarczyło nam na cały sezon grzewczy. Ilość opału, który potrzebujemy zależy przede wszystkim od materiału oraz stopnia docieplenia naszego budynku. Zasada jest prosta im lepiej ocieplone mieszkanie tym mniejszy zużycie opału.

czytaj więcej
Wielki powr%c3%b3t %281%29

Ekogroszek kolumbijski - dobra alternatywa

10 wrzesień 2019

W obecnych czasach do produktów zagranicznych podchodzimy z coraz większą dozą ostrożności. Często w myśl zasady "cudze chwalicie, swojego nie znacie" wolimy inwestować raczej w artykuły rodzimego pochodzenia. Nie ma w tym nic złego - bowiem warto wspierać rozwój polskich marek. Jednak okazuje się, że w przypadku ekogroszku, można rozważyć zakup zagranicznej alternatywy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na rewelacyjne parametry opałowe. W tym artykule dowiesz się więcej o ekogroszku sprowadzanym z Kolumbii; poznasz właściwości jakimi powinien się cechować tego rodzaju opał; a także przybliżymy Ci jeden z naszych najlepszych produktów. Zachęcamy do lektury.

czytaj więcej
Ekologiczny opa%c5%82

Ekologiczny opał do Twojego kominka!

5 wrzesień 2019

Ekologiczny opał do Twojego kominka! Jeśli masz w domu kominek PAMIĘTAJ poza drewnem kominkowym idealnie sprawdza się brykiet drzewny! W sprzedaży : 1. brykiet drzewny RUF DORAN, 2. brykiet drzewny RUF FAMEG.

czytaj więcej
Dobry  wegiel

Czy da się rozpoznać dobry węgiel ? Czym kierować się podczas wyboru ?

29 sierpień 2019

Dla przypomnienia co kryje się pod pojęciem węgiel? Pod tym pojęciem kryje się nic innego, jak wielkość pojedynczych brył. Posortowany węgiel zasadniczo podzielimy na: miał węglowy (polski 0–20 mm, rosyjski 0–25 mm) groszek II (8–20 mm), groszek I (16–30 mm), orzech II (50–25 mm), orzech I (40–80 mm), kostkę (60–120 mm). Oczywiste jest to, że nie da się ocenić jakości węgla bez próby jego spalania. Zatem nie musisz kupować całej palety. Nasza platforma daje możliwość zakupu tzw.: worka próbnego. Jeśli dany opał spełni nasze oczekiwania bez problemu możemy zamówić ilość jaka nas interesuje. Jednak najbardziej istotne jest by był on „prawdziwie czarny i świecący”. Widoczne jest to po opłukaniu przez deszcz i pozostawieniu na słońcu. Gorszej jakości węgiel jest szaro – czarny, a także dość łatwo się kruszy. Wybierając opał jakim jest węgiel warto zwrócić uwagę na wartość kaloryczną. Z reguły im wyższa kaloryczność tym węgiel jest droższy.

czytaj więcej
Najlepszy czas na zakup opa%c5%82u

To najlepszy czas na zakup opału!

28 sierpień 2019

Za oknem piękna pogoda każdy z Nas myśli bardziej o zakupie klimatyzacji niż ogrzewaniu domu. Kupując opał właśnie teraz możesz bardzo dużo zyskać! Pamiętaj cena opału zmienia się w zależności od poru roku.

czytaj więcej
Kominek wybra%c5%82

Dlaczego brykiet kominkowy to paliwo ekologiczne ?

8 czerwiec 2018

W dzisiejszych czasach świadomość potrzeby dbania o środowisko naturalne stale wzrasta. Być może i Ty przywiązujesz dużą uwagę do tego, by produkty, w które się zaopatrujesz były w pełni bezpieczne dla otoczenia. W tym artykule dowiesz się więcej na temat brykietu kominkowego - czyli ekologicznego paliwa. Zachęcamy do przeczytania.

czytaj więcej