Pelet pipaliwo 1024x683
Szczegóły
  • 17 sierpień 2017

Dlaczego pellet ?

Dlaczego pellet ? Za zastosowaniem pelletu przemawia wiele istotnych argumentów: po pierwsze jest to ekologiczne źródło energii, które jest przyjazne dla środowiska,

21
Szczegóły
  • 11 sierpień 2017

Zadbaj o swój piec na ekogroszek !

CarboSmar - dodatek przeznaczony dla Twojego kotła.

2
Szczegóły
  • 10 sierpień 2017

Zapewnij sobie wysoki komfort użytkowania !

Gdy już się zdecydujesz na zakup odpowiedniego materiału opałowego ważną kwestią jest jego magazynowanie. Dobrze opakowany materiał opałowy w worki 15 kg lub 25 kg pozwala na bezproblemowe przechowywanie.

6055469523 e3885d63c7 z
Szczegóły
  • 09 sierpień 2017

Zadbaj o świeże POWIETRZE !!

Powietrze wokół Nas ma duży wpływ na Nasze codzienne życie. Niestety otaczające Nas powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone.

Ekogroszek vs pellet1
Szczegóły
  • 08 sierpień 2017

Pellet czy ekogroszek ?

Pellet czy Ekogroszek ? Zamiast ekogroszku warto pomyśleć o pellecie są to drobne (standardowo fi 6 mm) pachnące drewnem granulki z trocin iglastych lub liściastych. Granulki te są nie tylko wydajne, ale i łatwe w transporcie. Sposób użytkowania jest równie łatwy i nie wymaga codziennej pracy fizycznej.

800x600
Szczegóły
  • 03 sierpień 2017

Przy zakupie drewna warto wiedzieć czym różni się metr przestrzenny od metra sześciennego?

Metr przestrzenny (mp) –jest to jednostka miary ułożona w stosy, 1 mp drewna w stosie obejmuje drewno wraz z korą i wolną przestrzenią ( miara stosowana przy pomiarze drewna w stosach )

360708
Szczegóły
  • 02 sierpień 2017

Cechy miału węglowego

CECHY MIAŁU WĘGLOWEGO. Miał węglowy ma postać drobnego granulatu, który może stanowić uzupełnieni innego paliwa stałego. Ten rodzaj opału może być również stosowany samodzielnie.

Sezonowane
Szczegóły
  • 28 lipiec 2017

Dlaczego sezonowanie drewna jest istotne ?

Dlaczego sezonowanie drewna jest istotne ? Ważne jest to, aby drewno na opał miało wilgotność NIE PRZEKRACZAJĄCĄ 15 – 20%. To właśnie sezonowanie drewna pozwoli Ci na uzyskanie takiej wartości.

Wegiel
Szczegóły
  • 27 lipiec 2017

To warto wiedzieć !?

To warto wiedzieć ! Pamiętaj nie każdy węgiel przeznaczony jest do niewielkich kotłów węglowych. Podstawowe typy węgla : 1. WĘGIEL PŁOMIENNY Węgiel nie spiekający się Dostosowany do wszystkich kotłów i palenisk Zdolność spiekania RI do 5 2. WĘGIEL GAZOWO – PŁOMIENNY Nie znacznie spiekający RI powyżej 5 do 20 Przystosowany do wszystkich kotłów i palenisk Lub Słabo spiekający RI powyżej 20 do 40 Przeznaczony do stosowania kotłów retortowych

Stargard pellet
Szczegóły
  • 25 lipiec 2017

ZADBAJ O NISKI KOSZT OGRZEWANIA TWOJEGO DOMU !

ZADBAJ O NISKI KOSZT OGRZEWANIA TWOJEGO DOMU ! Jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, co roku zastanawiasz się jakie poniesiesz koszty z tytułu ogrzewania domu. Świadomy wybór opału pozwoli Wam znacznie je obniżyć. O to kilka wskazówek, które warto wykorzystać przed zakupem materiału opałowego! Przed zakupem materiału opałowego zapoznaj się w cenach ( porównaj ceny produktów u różnych dostawców). Średnie ceny interesujących Cię materiałów opałowych możesz znaleźć również w Internecie. Pamiętaj cena towaru nie jest wyznacznikiem jego jakości ( niska cena nie musi świadczyć o małej wydajności materiału opałowego i na odwrót). Rodzaj opału należy dobrać odpowiednio do sytemu grzewczego, który posiadasz w Swoim domu ( innymi słowy do jakiego opału przystosowany jest Wasz piec).