Cvus6wmwoaatj7

Pellet drzewny - jak prawidłowo go przechowywać?

27 październik 2017

Pellet drzewny - przechowywanie

Dlaczego to takie ważne, żeby prawidłowo przechowywać pellet drzewny? Jaki sposób jest najlepszy? Warto uzyskać odpowiedzi na te pytania, aby w pełni wykorzystać właściwości tego ekologicznego opału. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem. 

Pellet Premium jak przechowywać

Istotną kwestią jest utrzymanie odpowiedniego poziomu suchości pelletu. W tym celu należy wybierać ten, który jest pakowany w foliowe worki z otworami wentylacyjnymi. Dzięki temu wilgoć wydostaje się na zewnątrz i nie jest pochłaniana przez produkt. Pozwala to zachować wszelkie właściwości pelletu. Warto jednak wziąć pod uwagę to, żeby worki nie stały na niezabezpieczonym przed wilgocią podłożu. Dlaczego? Ponieważ mogą ją wtedy absorbować. Jeśli kupujesz pellet ułożony na palecie to najlepiej będzie go na niej pozostawić. 

Bardzo ważne jest to, aby magazynować ten opał w miejscu które jest naturalnie wentylowane i suche. Jak widzisz bardzo zwracamy uwagę na przechowywanie pelletu w odpowiednich warunkach. Ma to kluczowe znaczenie również dla sprawności kotła. 

Podsumowując, aby kupiony przez Ciebie pellet w jak najlepszym stopniu spełnił Twoje oczekiwania w związku z opalaniem domu, skrupulatnie stosuj się do niżej wymienionych rad:

- kupuj pellet w workach foliowych z perforacją,

- magazynuj w suchym i wentylowanym pomieszczeniu,

- przechowuj na powierzchni dobrze zabezpieczonej przed wilgocią ,

- nie przechowuj pelletu luzem (istnieje potencjalne ryzyko pożaru).

Pellet drzewny - opał online 

Podobnie jak inne rodzaje opału, pellet drzewny możesz kupić w naszym sklepie internetowym. W sekcji SKLEP/PRODUKTY wybierz zakładkę PELLET i zobacz dostępne produkty. Zwróć uwagę na to, że niektóre z nich posiadają certyfikaty jakości. 

 

wróć do listy tematów