Deputat weglowy gornikom 6934953

Ekogroszek workowany czy luzem?

7 listopad 2017

Ekogroszek - materiał opałowy


Palenie ekogroszkiem ma wiele zalet. Jeśli już jakiś czas ogrzewasz nim swój dom, to z pewnością zauważyłeś jak wygodny w użyciu jest ten wysokokaloryczny węgiel. Nie bez znaczenia pozostaje zautomatyzowany proces palenia w odpowiednio przystosowanych do tego kotłach. W sklepach z opałem możesz znaleźć oferty sprzedaży ekogroszku workowanego lub luzem. Na jakie rozwiązanie lepiej się zdecydować? W tym artykule przekonasz się, jaki wybór sprawdzi się lepiej dla Ciebie.

Ekogroszek workowany czy luzem?


Przy podejmowaniu decyzji z pewnością pierwszą rzeczą na jaką zwrócisz uwagę będzie cena ekogroszku. Oczywiście węgiel luzem będzie tańszy - jednak ten parametr nie powiniem zaważyć na końcowej decyzji. Koniecznie weź pod uwagę także inne czynniki, które być może będą bardziej istotne dla wygody użytkowania.

Ekogroszek workowany - zalety


Kupowanie workowanego opału ma wiele zalet. Z pewnością jest to najlepsze rozwiązanie dla osób dbających o czystość. Wiąże się to z wyjątkowym komfortem oraz wygodą w przechowywaniu. Zdecydowanie łatwiej jest utrzymać porządek składując opał zamknięty w szczelnych opakowaniach. Dzięki temu opalanie domu nie kojarzy się z brudzeniem siebie i kotłowni. Poza względami higienicznymi, warto zwrócić uwagę na wyższą jakość ekogroszku workowanego.

Ze względu na to, że jest to węgiel drobny, to magazynowany luzem może szybko zwietrzeć, a co za tym idzie - stracić swoje najlepsze właściwości. W takim przypadku w grę może wchodzić tworzenie się spieków, duża ilość popiołu, pyłu, a także spadek wydajności pieca o nawet 25%. Nie rzadko dochodzi także do awarii silnika i nadmuchu. Ze względu na te czynniki, dobrze zastanów się zanim kupisz ekogroszek luzem. Z pewnością może kusić Cię jego niższa cena, ale prawdę mówiąc to tylko pozorna oszczędność. Jeśli utleni się i zbutwieje (a może to nastąpić nawet w ciągu kilku tygodni) to i tak będziesz musiał go spalać więcej.

Warto też zwrócić uwagę na komfort wynikający z tego, że kupując paliwo workowane, możesz w razie konieczności dokupić kilka woreczków opału - w ilościach dokładnie odpowiadających Twoim potrzebom, a nie zaopatrywać się od razu w pół tony, czy tonę węgla luzem.

Ekogroszek workowany - najlepszy wybór

Dokonaj mądrej decyzji. Jeśli zależy Ci na opale najlepszej jakości i na komforcie opalania domu, to zdecyduj się na paliwo workowane. W naszej ofercie także jest dostępny ekogroszek workowany. Kup ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

wróć do listy tematów