Certy %281%29

Sklep z opałem - dbamy o czyste powietrze.

18 grudzień 2017

Dbamy o czyste powietrze

Od jakiegoś czasu temat ochrony środowiska jest szeroko nagłaśniany. W mediach nieustannie mówi się o tym, aby zaopatrywać się w produkty ekologiczne. Można powiedzieć, że bycie "eko" stało się trendem ostatnich lat. Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że czcze słowa nie mają dużego powiązania z rzeczywistością, a osoby lansujące takie "eko" podejście do życia, tak naprawdę nie żyją zgodnie z wygłaszanymi hasłami. W tym artykule poruszymy temat zanieczyszczonego powietrza i pokażemy Ci jak my walczymy z tym problemem. 

Zanieczyszczone powietrze - skutki uboczne

Zanieczyszczenie powietrza nie jest niczym nowym. Stanowi ono problem na skalę światową. Dziura ozonowa, kwaśne deszcze, czy efekt cieplarniany to zagrożenia środowiska z jakimi przyszło nam walczyć na skutek właśnie zanieczyszczonego powietrza. Jak powszechnie wiadomo nie bez znaczenia w tej kwestii pozostaje przemysł energetyczny. Dwutlenek siarki, tlenek azotu, dwutlenek węgla, pyły węglowe, tlenek węgla - to wszystko przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Jako internetowy sklep z opałem, jesteśmy tego faktu całkowicie świadomi. Nie jesteśmy obojętni na tego typu problemy, dlatego w miarę możliwości wykorzystujemy każdą okazję, aby walczyć ze smogiem. 

Sklep z opałem a ekologia

Jakiś czas temu wzięliśmy udział w programie "Czyste powietrze". Jest to pierwszy ekologiczny program funkcjonujący w branży opałowej! Dotychczas jako jedyni w Polsce uzyskaliśmy certyfikat poświadczający spełnienie wszystkich warunków dostawcy ekologicznego paliwa.

" (...)  Celem tej inicjatywy jest propagowanie informacji o zaletach używania kotłów na ekogroszek wyposażonych w podajnik ślimakowy oraz o korzyściach ekologicznych i ekonomicznych jakie daje zakup i używanie takiego kotła. Program ten zakłada działania zarówno marketingowe, jak również edukacyjne" (źródło: http://czystepowietrze.eu/o-programie/)

Ekologiczny opał w sieci

Polecamy Ci różne ekologiczne rozwiązania. Jednym z nich jest stosowanie eko Carbosmaru. Zastosowanie ciekłego smaru do kotłów zasilanych podajnikiem ślimakowym opalanych ekogroszkiem wpływa świetnie na ochronę środowiska. Zobacz zalety wynikające z jego stosowania:

  • obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery,
  • redukcjia związków siarki emitowanych w wyniku procesu spalania w kotłach,
  • zmniejszenie tarcia pomiędzy węglem a podajnikiem ślimakowym oraz pomiędzy bryłkami węgla,
  • zmniejszenie zużycia elementów mechanicznych podajnika, jego napędu i zabezpieczeń,
  • redukcja uciążliwego hałasu spowodowanego kruszeniem węgla przez ślimak,
  • zmniejszenie zużycia energii elektrycznej pobieranej przez silnik napędowy ślimaka,
  • zmniejszenie zużycia styków przekaźników sterownika oraz elementów silnika napędowego,
  • zmniejszenie korozji elementów podajnika i komory spalania powodowaną przez lotne związki siarki.

Carbosmar możesz zakupić w naszym sklepie internetowym. W ofercie mamy również kilka rodzajów ekogroszku 

Nie pal śmieci!!! Zacznij skutecznie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza wybierając opał świadomie - my Ci w tym pomożemy.

wróć do listy tematów