Post facebook wydajno%c5%9b%c4%87 bez zadymy

Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem.

8 marzec 2018

Ekogroszek - zalety ogrzewania domu

Gdy podejmujesz decyzję dotyczącą ogrzewania domu to z pewnością analizujesz opcje dostępne obecnie na rynku. Wybór jest duży - węgiel, pellet, drewno - a wśród nich wiele dostępnych odmian o różnej specyfikacji. W natłoku informacji być może trudno Ci podjąć ostateczną decyzję. Dlatego wychodzimy na przeciw Twoim potrzebom. W tym artykule dowiesz się jakie są zalety ogrzewania domu ekogroszkiem. Dzięki temu mini kompendium wiedzy, będzie Ci łatwiej wyrobić swoją opinię dotyczącą palenia ekogroszkiem. Zachęcamy do przeczytania.

Ekogroszek - produkt ekologiczny

Obecnie Ekogroszek zaliczany jest do jednej z najbardziej ekologicznych metod otrzymywania energii cieplnej. Ma to związek zarówno z procesem produkcji tego materiału opałowego jak i z procesem jego spalania. Ekogroszek powstaje na bazie węgla kamiennego. Do jego cech charakterystycznych zalicza się niską zawartość siarki i mniejszą emisję gazów cieplarnianych. Poza tym, ten rodzaj opału ma niską wilgotność i jest odpowiednio wzbogacany, by dodać mu jak największej energetyczności, przez co jest bardziej ekonomiczny. Dzięki wysokiej wartości opałowej, do wyprodukowania jednostki ciepła, musisz zużyć mniej produktu co przekłada się na mniejszą ilość zanieczyszczeń. Ekogroszek spełnia zatem wszelkie rygorystyczne normy Unii Europejskiej odnośnie zaliczenia go do produktów ekologicznych. 

Ekogroszek - wygodne ogrzewanie domu

Ogrzewanie domu ekogroszkiem jest niezywkle wygodne. Niskoemisyjne kotły do spalania ekogroszku wyposażone są w podajnik tłokowy lub ślimakowy. Dzięki temu, że są bardzo zautomatyzowane ich obsługa nie przysparza większych trudności. Nie wymagają dużego zaangażowania ze strony domowników. W zależności od ustawień częstotliwość dorzucania produktu do pieca wynosi 1-2 razy na tydzień. Poza tym odpowiednio wyregulowane kotły automatycznie realizują proces ogrzewania, dlatego podczas ich użytkowania nie musisz się martwić o optymalną dla Ciebie temperaturę. 

Ekogroszek - sklep godny zaufania

Jeśli chcesz w jak najlepszym stopniu skorzystać z ekologicznego ogrzewania jakim jest ekogroszek, musisz się zaopatrzyć w opał najlepszej jakości. Dzięki temu będzie się on spalał długo, a dzięki temu dostarczał dużo energii cieplnej przy minimalnej ilości odpadów i zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby kupować od dostawców godnych zaufania -  w przeciwnym razie narazisz się na dodatkowe koszty.  Zwróć uwagę na to, aby parametry ekogroszku były równe lub wyższe od podanych poniżej wartości.

  • Wartość opałowa: ≥24 MJ/kg

  • Zawartość siarki: ≤1%

  • Wilgotność: ≤12%

  • Substancje niepalące: ≤12%

  • Spiekalność: RI < 10

  • Granulacja: 5-25 mm

Wszystkie te parametry idealnie spełniają nasze produkty. Polecamy Ci szczególnie: Ekogroszek Volcano i Ekogrszek Sztygar. Sprawdź ich specyfikację, dostępną w naszym sklepie w kategorii ekogroszek. Pamiętaj! Tani opał, nie znaczy dobry opał. Przy wyborze ekogroszku kieruj się jego jakością, a nie ceną. Im wyższa jakość, tym mniej zużyjesz produktu, co w konsekwencji doprowadzi do oszczędności. 

Ekogroszek - cena inwestycji

Jedynym mankamentem, który może powstrzymywać Cię palenia ekogroszkiem, jest inwestycja jaką należy podjąć na samym początku. Chodzi oczywiście o zakup specjalnego pieca na ekogroszek, którego cena jest bardzo wysoka. Jednak podobnie jak w przypadku zakładania w samochodach instalacji LPG - wszelkie poniesione koszty zwracają się po czasie. Dzięki temu zyskasz możliwość palenia opałem, który pali się długo, wydajnie i daje dużo ciepła, a pozostawia niewiele spieków.

Ekogroszek - korzyści

Podsumowując ogrzewanie domu ekogroszkiem to same zalety. Wśród nich warto podkreślić:

  • niewielki nakład pracy ograniczający się do uzupełniania zbiornika 1-2 razy w tygodniu,

  • optymalizacja spalania przez łatwe ustawienia parametrów kotła, 

  • zmniejszenie kosztów produkcji energii cieplnej - mniejsze koszty eksploatacyjne

  • mniejsze wydzielanie dwutlenki węgla, tlenku węgla i pyłów.

Pamiętaj, że ogrzewanie domu jest niezwykle ważne. Dlatego wybieraj opał najwyższej jakości, dzięki czemu będziesz aktywnie wspierać ochronę środowiska naturalnego i zminimalizujesz koszty ogrzewania. 

 

wróć do listy tematów