Kominek wybra%c5%82

Dlaczego brykiet kominkowy to paliwo ekologiczne ?

8 czerwiec 2018

Brykiet kominkowy - ekopaliwo

W dzisiejszych czasach świadomość potrzeby dbania o środowisko naturane stale wzrasta. Być może i Ty przywiązujesz dużą uwagę do tego, by produkty, w które się zaopatrujesz były w pełni bezpieczne dla otoczenia. W tym artykule dowiesz się więcej na temat brykietu drzewnego- czyli ekologicznego paliwa. Dzięki temu przekonasz się, że jest on idealnym wyborem do palenia zarówno w kominkach jak i w kotłach CO. 

Brykiet do kominka - z czego jest wytwarzany 

Brykiet RUF jest wyrobem przemysłowym wykonanym z mieszanki różnych palnych składników, które są odpowiednio sprasowane pod dużym ciśnieniem. W skład brykietu mogą wchodzić między innymi starannie wyselekcjonowane trociny, torf, węgiel drzewny, miał czy słoma. Do produkcji brykietu stosuje się surowce wolne od zanieczyszczeń, dzięki czemu stosowanie go jako materiału opałowego lub rozpałki jest w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. 

Ekologiczne właściwości brykietu 

Jako ekologiczne paliwo, brykiet kominkowy jest ceniony ze względu na jego wyjątkowe właściwości i specyfikację. Wśród nich, można wyróżnić wysoką kaloryczność (15 - 19 GJ/t), która pozwala uzyskać optymalną temperaturę spalania. Dzięki niskiej ilości popiołu po spaleniu tego paliwa (zawartość popiołu szacuje się na około 1% lub mniej początkowej masy) nie marnuje się produktu i pozostawia się czyste przewody kominowe. Poza tym brykiet drzewny spala się powoli. Dzieje się tak na skutek dużej ilości skompensowanych eko materiałów. Wilgotność brykietu waha się na poziomie od 5% do 15%. Im mniejsza wilgotność tym lepszy brykiet. Przyjmuje się, że jedna tona wysokiej jakości brykietu drzewnego zastępuje nawet 2,2 mp sezonowanego drewna. Brykiet RUF jest paliwem ekologicznym, ponieważ w procesie spalania się nie dymi, poza tym paląc nim w kominku nie będziesz się zmagać z problemem osmolonych szyb.

Brykiet - cena 

Chociaż brykiet drzewny to paliwo, które w zasadzie jest dostępne przez cały rok warto zaopatrzyć się wcześniej. Pamiętaj nie warto kupować brykietu wątpliwej jakości, nawet jeśli jest tańszy! Zobacz brykiet, który mamy w ofercie. 

 

 

wróć do listy tematów