Wielki powr%c3%b3t %281%29

Ekogroszek kolumbijski - dobra alternatywa

10 wrzesień 2019

W obecnych czasach do produktów zagranicznych podchodzimy z coraz większą dozą ostrożności. Często w myśl zasady "cudze chwalicie, swojego nie znacie" wolimy inwestować raczej w artykuły rodzimego pochodzenia. Nie ma w tym nic złego -  bowiem warto wspierać rozwój polskich marek. Jednak okazuje się, że w przypadku ekogroszku, można rozważyć zakup zagranicznej alternatywy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na rewelacyjne parametry opałowe. W tym artykule dowiesz się więcej o ekogroszku sprowadzanym z Kolumbii; poznasz właściwości jakimi powinien się cechować tego rodzaju opał; a także przybliżymy Ci jeden z naszych najlepszych produktów. Zachęcamy do lektury. 

Ekogroszek z Kolumbii - właściwości

Czego oczekujesz od węgla? Głównie wysokiej kaloryczności, która pozwala na odpowiednie ogrzanie Twojego domu nawet w największe mrozy, a także małej ilości spieków i popiołu, dzięki czemu wiesz, że wykorzystujesz produkt w stu procentach. Właśnie te właściwości - wysoka kaloryczność oraz mała ilość spieków i popiołu są charakterystyczne dla ekogroszku pochodzącego z Kolumbii. Wydaje się on być zatem najlepszym wyborem na zimę. Z czym jednak wiąże się niebezpieczeństwo zaopatrywania się w ten asortyment opałowy?

Niestety mimo wcześniej wymienionych istotnych dla konsumenta zalet, zdarza się, że tego rodzaju węgiel nie jest płukany i sortowany przez producentów, w związku z czym podczas spalania zostawia dużą ilość kamieni. Na jakie niedogodności naraża zakupienie takiego opału?  Przede wszystkim straty finansowe oraz częsty proces czyszczenia pieca.  

Jak zatem wybrać dobrej jakości produkt bez obaw o straty finansowe? Kupuj tylko od sprawdzonych dostawców. 

Ekogroszek Feniks - innowacja w dziedzinie opalania

W połowie 2018 roku nasza platforma udostępniła do sprzedaży nowy ekogroszek - Feniks. Jako jego dostawcy od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to absolutny hit. Sprowadziliśmy go z Kolumbii, ale zanim dotarł do naszych magazynów w Polsce zadbaliśmy o to, aby był dokładnie przesortowany i wypłukany w Holandii. Dzięki temu doprowadziliśmy do sytuacji, w której pozbyliśmy się wszelkich zanieczyszczeń i kamieni. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wartości opałowe tego produktu są naprawdę imponujące, bowiem łączy on w sobie najlepsze parametry pozostawiającego minimalną ilość pelletu oraz wysokokalorycznego węgla. 

Minął ponad rok odkąd nasi Klienci po raz pierwszy mięli okazję palić naprawdę wysokiej jakości produktem. Na przestrzeni tego czasu sprzedaliśmy jakieś 200 000 kg tego opału. Co możemy powiedzieć o nim po tym czasie? Najlepszą rekomendację stanowicie właśnie Wy, drodzy Klienci. Niektórzy po wypróbowaniu pierwszej tony od razu zaopatrzyli się w odpowiednią ilość na cały okres grzewczy. Z kolei Ci, którzy podchodzili do niego z dozą ostrożności ze względu na dość wysoką cenę, przekonali się, że jest ona adekwatna do jakości i wiążę się z wyraźnie odczuwanym komfortem użytkowania.

Czego można oczekiwać od Ekogroszku Feniks? Przede wszystkim minimalnej ilości popiołu - z całej spalonej tony pozostaje go jedynie 10-15 kg. Dzięki temu czyszczenie zbiornika na popiół może odbywać się nie częściej niż raz na tydzień. Poza tym, dzięki odpowiedniemu skonfigurowaniu kotła można wydobyć z Ekogroszku Feniks prawdziwy wulkan energii grzewczej.

Ekogroszek Feniks – ponownie dostępny w sklepie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym sezonie grzewczym, ponownie macie Państwo możliwość zaopatrzenia się w Ekogroszek Feniks. Wiemy, że wielu z Was naprawdę wyczekiwało dostępności tego produktu w naszym sklepie. Cieszymy się, że możemy spełniać Wasze oczekiwania.

wróć do listy tematów