stop smog

Pellet - ZADBAJ O ŚRODOWISKO !

24 czerwiec 2020

Pellet – ZADBAJ O ŚRODOWISKO!

Walka ze smogiem jest tematem, który przewija się co roku. Najczęściej smog w Polsce pojawia się w sezonie grzewczym, czyli od września do kwietnia. Dlatego warto zastanowić się jak na środowisko wpływa paliwo, które używamy!? Czy stan powietrza zależy od tego jaki opału wybieramy?

W przemyśle energetycznym bardzo popularnym surowcem jest węgiel, drzewo. Jednak istnieje paliwo bardziej ekologiczne takie jak pellet.

Pellet sprzyja dla środowiska już na samym początku w procesie jego powstawania ponieważ powstaje z odpadów ( np. trocina). W taki sposób nie jest konieczne tworzenie sztucznych materiałów bazowych. Pellet jest  tzw.: zielonym paliwem.

Jego wykorzystanie wiąże się z szeregiem korzyści:

  • po pierwsze pellet pakowany jest w poręczne worki 15 – 20 kg
  • kolejną pozytywną cechą jest możliwość wykorzystania popiołu do użyźnienia gleby np.: na działce
  • pellet można łatwo transportować i składować we wspomnianych podręcznych workach
  • lepsza wydajność spalania, a wiec dbałość o piec i ich czystość

Używając pellet do ogrzewania zapewnisz sobie komfort jakim jest łatwość obsługi kotła, a przede wszystkim zadbasz o środowisko. Stosowanie pelletu zmniejszyłoby ilość ton dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery. Faktem jest, że używanie pelletu jako paliwo do ogrzewania domu przyczynia się do zmniejszenia emisji smogu! Podczas jego spalania do atmosfery przedostaje się cztery razy mniej pyłu niż w przypadku spalania węgla. Wysokiej jakości pellet nie zawiera też szkodliwych substancji sklejających, które mogłyby dodatkowo przedostać się do powietrza.

Reasumując można stwierdzić, że pellet jest zarówno ekonomiczny jaki i ekologiczny. Przeprowadzono wiele badań, które potwierdzają że w hierarchii paliw ekologicznych, pellet jest bardzo wysoko notowany.

                                                                                                                         

Kup pellet zadbaj o środowisko!

 

 

wróć do listy tematów