Kupuj opa%c5%82 latem %281%29

Lato … idealny czas na zakup opału.

1 lipiec 2020

Lato … idealny czas na zakup opału.

Dlaczego sezon letni jest odpowiednim czasem do zaopatrzenia się w opał? Zarówno według sprzedawców jak i kupujących lato jest najbardziej sprzyjającą porą roku. Jest tak ze względu na wysoką temperaturę na zewnątrz i niską częstotliwość opadów.

Dzięki temu opał, który jest składowany w nasłonecznionych miejscach ma szanse pozbyć się wilgoci nawet o kilkanaście procent.

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto pomyśleć o wcześniejszym zaopatrzeniu swojego gospodarstwa domowego w dostateczną ilość opału na zimę:

  • NIŻSZA CENA – w sezonie grzewczym na zakup opału trzeba wydać zdecydowanie więcej. Często ceny na rynku opałowym kształtują się w zależności od pory roku. Latem ceny są znacznie niższe.
  • LEPSZA JAKOŚĆ – w przypadku ekogroszku i węgla – ten asortyment zakupiony latem jest dodatkowo wysuszony. Jest mniej wilgotny, a zatem lepiej palącym się paliwem. Suchy węgiel i ekogroszek pozwala na szybsze i dużo łatwiejsze osiągnięcie odpowiedniej temperatury kotła.
  • LŻEJSZY OPAŁ – dodatkowym atutem jest fakt, że mniej wilgotny opał jest po prostu lżejszy, a przecież kupujemy go na wagę. Powoduje to, że podobna objętość opału będzie ważyła znacznie mniej. W przypadku ekogroszku spadek może sięgać nawet do 10 procent. Zatem możesz kupić więcej płacąc znaczenie mniej.
  • SEZONOWE WYPRZEDAŻE I GRATISY – kolejnym atutem zakupów poza sezonem grzewczym są tzw. sezonowe wyprzedaże. Często jest tak, że producenci w okresie letnim proponują swoim klientom wiele ciekawych opcji rabatowych. Można liczyć na gratisy np. DARMOWĄ DOSTAWĘ. Warto pamiętać jednak, że wyprzedaże mają ściśle ograniczony czas i zazwyczaj kończą się wraz z wyczerpaniem zapasów.

Zakup opału latem jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które ogrzewają dom ekogroszkiem, węglem czy innym materiałem opałowym. Zaopatrzenie się w opał przed rozpoczęciem sezonu grzewczego spowoduje, że nie damy się zaskoczyć pierwszymi przymrozkami.  Nie zwlekaj ! Zaoszczędź czas i pieniądze!

 

 

wróć do listy tematów